Manipulacje powięziowe

Manipulacje powięziowe (Fascial Manipulation). Metoda opierająca się na anatomii i fizjologii układu ruchu opracowana przez Luigiego Stecco, fizjoterapeutę. Efekty tej metody są szybkie i bardzo skuteczne. Pojęcie manipulacji powięziowych obejmuje techniki stosowane w leczeniu powięzi głębokiej.

Powięź – tkanka, która jako jedyna swoją konsystencją poddaje się naciskowi (tzw. plastyczność tkanki).

Pracując na punktach sklejenia powięzi, możemy radzić sobie z zaburzeniami w obrębie stawów i mięśni, oddziałując na pojedyncze ogniwa łańcucha tkankowego. Bolesny ruch, ograniczenie mięśniowe, deficyt siły pozwala określić jednostkę, sekwencje lub spirale mięśniowo-powięziową, które wymagają leczenia.

Poprzez weryfikację ruchową i palpacyjną jesteśmy w stanie znaleźć w powięzi miejsce, w którym doszło do zaburzeń ślizgu i ewentualnych zmian w strukturze tkanki.

Metoda pozwala na uwolnienie ograniczeń tkwiących głęboko w bardzo krótki sposób, jednocześnie patrząc globalnie na człowieka. Wyróżnia ją całościowe podejście do ciała.

Manipulacja powięzi - działanie na punktach sklejenia powięzi daje:

  • poprawę zakresu ruchomości,
  • likwidację bólu,
  • rozluźnienie napięcia mięśniowego,
  • uwolnienie sklejeń powięziowych. 

Ta strona internetowa używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij [X]