Ortopedzi dziecięcy i USG

W Klinice Vitalmed przyjmują doskonali specjaliści, którzy oferują pomoc medyczną dla najmłodszych pacjentów. Ich wsparcie jest niezastąpione, aby zapewnić dziecku skuteczną formę leczenia narządu ruchu. Nasi lekarze mogą pochwalić się wieloma branżowymi sukcesami, dzięki którym zdobyli cenne doświadczenie.

Klinika Vitalmed to doskonały wybór dla osób zainteresowanych między innymi:

  • diagnostyką z zakresu złamań kości,
  • skręcenia stawów,
  • dyskopatii,
  • chorób zwyrodnieniowych,
  • wad postawy czy
  • dysplazji stawu biodrowego.

Gwarantujemy wsparcie pacjentom zmagającym się z częstymi bólami kręgosłupa. Doświadczony ortopeda dziecięcy z Gdańska zapewni także pomoc z zakresu rekonstrukcji.

 

Ortopeda dziecięcy w Gdańsku

lek. med. Aleksandra Narloch

Specjalizacja:

  • ortopedia dziecięca
  • USG dzieci

Prowadzi badania USG narządu ruchu oraz USG u dzieci.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. Staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Gdańsku. Zasadnicze kształcenie specjalizacyjne na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Gdańsku. W trakcie stażu specjalizacyjnego pracowała w Klinice Ortopedii na Oddziałach Ortopedii Dziecięcej, Ortopedii Dorosłych, Oddziale Traumatologii Narządu Ruchu, Oddziale Chirurgii Ręki oraz Oddziale Spondyloortopedii.

Od 2013 roku wykonuje badania USG stawów biodrowych dziecięcych do 1 roku życia metodą wg R. Grafa. W 2015 roku zdała egzamin specjalizacyjny z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Zdobyła tytuł Ortopedy Roku 2016 w plebiscycie Hipokrates Pomorza. Uczestniczka licznych szkoleń i kursów. Na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim wszelkie zagadnienia z zakresu Ortopedii Dziecięcej.

Jakie znaczenie ma ortopedia dziecięca w życiu dziecka?


Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni ortopedia dziecięca. Dzięki tej gałęzi medycyny można już od wczesnych lat wdrożyć odpowiednie działania, aby skorygować wadę postawy. W Klinice Vitalmed w Gdańsku przeprowadzamy także badania USG u najmłodszych pacjentów – USG bioderek cieszy się sporą popularnością wśród rodziców, którzy chcą upewnić się, że maluszek nie cierpi na wrodzone wady układu ruchu, takie jak dysplazja.

Z kolei u dzieci w wieku szkolnym priorytetem jest jak najszybsze postawienie diagnozy w przypadku wad kręgosłupa. Wcześnie podjęta rehabilitacja pomoże zadbać o zdrowie pociechy i dobrą sprawność ruchową, nawet w przypadku znacznego skrzywienia. Wsparcie specjalisty jest także niezbędne, aby wypracować u dziecka odpowiednie nawyki związane z utrzymaniem prawidłowej postawy. W wielu przypadkach ortopedia dziecięca wiąże się przede wszystkim z profilaktyką.

W naszej klinice oferujemy usługi najlepszych specjalistów z tego zakresu – zapraszamy do kontaktu i zarezerwowania wizyty.

Nasze placówki

Gdańsk Morena

mapa

Gdańsk Morena

ul. Myśliwska 33
rejestracja@vitalmedclinic.pl
+ 48 583 512 197
+ 48 728 459 423

Gdańsk Nowa Letnica

mapa

Gdańsk Nowa Letnica

ul. Starowiejska 50
rejestracja@vitalmedclinic.pl
+ 48 583 512 197
+ 48 668 180 140

Ta strona internetowa używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij [X]